Stypendium na Start – II edycja [AKTUALIZACJA]
Kategoria: Stypendium na Start
[Wpis będzie aktualizowany (ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2024) – aktualizacje znajdują się na dole strony]
Ruszyła II. edycja programu stypendialnego Stypendium na Start! Program skierowany jest do osób, które rozpoczęły w tym roku kształcenie na 1. roku studiów I lub II stopnia oraz na 1. roku kształcenia w szkole doktorskiej.
Program przewiduje trzy typy stypendiów:
- „Stypendium na Start dla Olimpijczyków” – przeznaczone dla studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich będących laureatami olimpiad przedmiotowych, którzy w postępowaniu rekrutacyjnym na studia uzyskali maksymalną liczbę punktów na podstawie posiadanego tytułu laureata olimpiady przedmiotowej.
- „Stypendium na Start dla Sportowców” – przeznaczonego dla studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich oraz doktorantów pierwszego roku kształcenia w szkole doktorskiej, będących wybitnymi sportowcami. Uprawnionym do uzyskania stypendium jest osoba, która zajęła punktowane miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy lub Mistrzostw Polski (jednak nie dalsze niż 10.), a także w przypadku studentów – mających prawo do uzyskania stypendium rektora w roku akademickim, w którym ubiegają się o „Stypendium na Start”.
- „Stypendium na Start dla Doktorantów” – przeznaczonego dla doktorantów pierwszego roku kształcenia w szkole doktorskiej, którzy osiągnęli w postępowaniu rekrutacyjnym wynik punktowy znajdujący się w 20% najwyższych wyników spośród osób przyjętych według stanu na 1 października roku akademickiego, w którym doktorant ubiega się o przyznanie stypendium, osobno dla:
a) Międzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej,
b) Warszawskiej Szkoły Doktorskiej Matematyki i Informatyki,
c) a w pozostałych przypadkach: osobno dla każdej szkoły doktorskiej w podziale na dyscypliny kształcenia
– jeśli liczba doktorantów uprawnionych do otrzymania „Stypendium na Start” w danej grupie jest niecałkowita, stosuje się zaokrąglenie w dół do liczby całkowitej, przy czym liczba stypendystów jest nie mniejsza niż jeden. Uprawnieni do otrzymania stypendium są wyłącznie doktoranci przyjęci po raz pierwszy do szkoły doktorskiej w ramach limitu miejsc określonego w załączniku nr 1 do uchwały nr 17 Senatu Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 20 stycznia 2021 r. w sprawie zasad rekrutacji do szkół doktorskich Uniwersytetu Warszawskiego (tekst jednolity: Monitor UW z 2023 r. poz. 43), którzy rozpoczęli kształcenie od 1 października roku akademickiego, w którym ubiegają się o przyznanie stypendium.
[Jak wnioskować?]
Osoby chcące ubiegać się o stypendium muszą wypełnić wniosek, a następnie dostarczyć (wraz z załącznikami potwierdzającymi dane osiągnięcie – wyjątek stanowią osoby ubiegające się o Stypendium na Start dla Doktorantów) do Biura ds. Pomocy Materialnej do dnia 31 stycznia 2024 r. Wniosek można dostarczyć:
- osobiście w siedzibie biura (codziennie);
- za pośrednictwem Kancelarii Ogólnej (Budynek Auditorium Maximum na Kampusie Głównym UW, pok. 2, pon-pt: 8.00-14.30; z dopiskiem Biuro ds. Pomocy Materialnej);
- wysyłając list pocztą tradycyjną (list musi dotrzeć do 31 stycznia);
- za pośrednictwem systemu ePUAP;
- mailowo (opcja dopuszczalna tylko w przypadku wniosku podpisanego elektronicznie).
Wnioski złożone po terminie pozostaną bez rozpatrzenia.
[Ile wynosi stypendium?]
Kwota stypendium zostanie opublikowana po zakończeniu etapu składania wniosków. Stypendium przyznawane jest na 12 miesięcy i wypłacone zostanie jednorazowo w ciągu 30 dni od dnia przyznania.
W przypadku pytań napisz na adres: bpm@uw.edu.pl. Nie zwlekaj!
Szczegółowe informacje dot. zasad składania wniosku.
[Wniosek – do pobrania]
[AKTUALIZACJA 7.02]
Wnioskowanie dla osób rekrutujących się na studia II stopnia od semestru letniego (w roku akademickim 2023/24) będzie trwało w dniach 19.02.-08.03.2024 r.
[AKTUALIZACJA 16.04]
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości wręczenia stypendiów (kliknij, aby przejść)