Wszystko, co musisz wiedzieć o stypendium ministra – rok akademicki 2024/2025 [AKTUALIZACJA]

Kategoria: Stypendium ministra

[AKTUALIZACJA, 1 października 2024 r.]

Od tego roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wymaga samodzielnego założenia konta na portalu OSF. Można tego dokonać tutaj: osf.opi.org.pl

Prosimy o założenie samemu konta, a następnie przesłanie nam loginu zgodnie z instrukcją poniżej.

1 października zostanie uruchomiona możliwość ubiegania się o stypendium ministra dla studentów za znaczące osiągnięcia.

W roku akademickim 2024/2025 studenci i studentki Uniwersytetu Warszawskiego mogą zgłaszać się z prośbą o wnioskowanie do 21 października. Jest to termin nieprzekraczalny.

Wnioskowanie odbywa się wyłącznie przez portal Obsługa Strumieni Finansowania (OSF). Dostęp do wniosku w systemie OSF na Uniwersytecie Warszawskim przydziela nasze biuro.

Konta i wnioski w systemie OSF będą tworzone od 1 października, ale już teraz zainteresowane osoby mogą zgłosić chęć udziału w tegorocznej edycji na adres: bpm@uw.edu.pl wraz z następującymi informacjami:

• imię i nazwisko
  • numer albumu (indeksu)
  • pełna nazwa wydziału, w ramach którego będziesz wnioskować o powyższe stypendium,
  • login w systemie OSF (uzyskasz go rejestrując się na portalu: osf.opi.org.pl)

Wszelkie informacje o tym, jak uzupełnić wniosek, zostaną przekazane w mailu zwrotnym. Po zalogowaniu się do konta należy uzupełnić wniosek, który zostanie założony przez koordynatora z naszego biura. Prosimy nie tworzyć wcześniej nowego wniosku samodzielnie, ponieważ nie będzie on widoczny dla nas i nie weźmie udziału we wnioskowaniu.

Przed zgłoszeniem się do nas z chęcią wnioskowania o stypendium ministra, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami:

Jakie osiągnięcia mogę podać?

Pełną listę osiągnięć znajdziesz na:

W przypadku studiowania na kilku kierunkach, stypendium przyznawane jest tylko na jednym, wskazanym przez siebie kierunku.

Harmonogram wnioskowania o stypendium ministra w roku akademickim 2024/2025

• 1 października: Rozpoczęcie wnioskowania o stypendium ministra. Tego dnia rozpocznie się tworzenie kont i wniosków w portalu OSF.
  • 21 października: Zakończenie tworzenia nowych kont/wniosków w portalu OSF (do godziny 15:00 można zgłaszać się z chęcią wnioskowania o stypendium ministra).
  • 22 października: Koniec edycji wniosków (do końca tego dnia należy uzupełnić swój wniosek). Następnie wnioski będą blokowane w celu sprawdzenia ich pod względem technicznym. W przypadku wystąpienia błędów, na tym etapie zostaniesz o nich poinformowany, co umożliwi wprowadzenie korekty do wniosku.
  • 24 października: Ostateczne zatwierdzenie wniosków i przygotowanie ich do podpisu przez Rektora.
  • Wnioski o przyznanie Stypendium Ministra zostaną niezwłocznie podpisane i przekazane za pośrednictwem systemu OSF do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego do dnia 25 października.

Więcej informacji

Wnioski o stypendium na rok akademicki 2024/2025 zostaną rozpatrzone w terminie do 31 marca 2025 r.

Więcej informacji na temat kryteriów przyznawania stypendium znajdziesz w naszej zakładce stypendium ministra oraz na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego:

Najczęściej zadawane pytania

Zacząłem/zaczęłam w tym roku studia licencjackie. Czy mogę zgłosić się do stypendium ministra?
Nie, nie można ubiegać się o stypendium na pierwszym roku studiów pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich.

Czy trzeba mieć rozliczony rok akademicki, żeby wnioskować o stypendium ministra?
Tak, stypendium ministra może zostać przyznane studentowi, który zaliczył ostatni rok studiów oraz uzyskał wpis na kolejny rok studiów.

Czy moje osiągnięcie kwalifikuje mnie do otrzymania stypendium ministra?
Niestety, nasze biuro nie jest odpowiedzialne za ocenę merytoryczną wniosków. Ocenę tę przeprowadza Ministerstwo na podstawie przedstawionych dokumentów.

Czy jako osiągnięcie naukowe można zaliczyć publikację, która zostanie opublikowana najprawdopodobniej po terminie zakończenia zgłoszeń do stypendium ministra?
We wniosku można przedstawić wyłącznie osiągnięcia uzyskane do dnia 30 września 2024 roku. Dotyczy to również wydawania publikacji (zarówno papierowych, jak i online).

Czy wklejony podpis lub podpis wykonany odręcznie na telefonie/tablecie jest ważny?
Nie, takie podpisy nie są ważne i ich umieszczenie może skutkować odrzuceniem wniosku.

W czasie rozpatrywania wniosku otrzymałem/am tytuł magistra. Czy w przypadku pozytywnej decyzji stypendium mi przysługuje?
Niestety, stypendium nie przysługuje studentowi posiadającemu tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera albo równorzędny.

W czasie rozpatrywania wniosku utraciłem status studenta. Czy w przypadku pozytywnej decyzji stypendium mi przysługuje?
Do otrzymania stypendium konieczne jest posiadanie statusu studenta w dniu wydania decyzji przez Ministra.

Hej! Oceń jakość naszego wpisu:

Kliknij w gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Jak dotąd brak głosów

Dziękujemy!

Twoja opinia pozwoli nam tworzyć lepsze treści.

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?