Zwiększenie stypendium doktoranckiego

Kategoria: Stypendium doktoranckie

Doktorantki i doktoranci, którzy otrzymują stypendium doktoranckie w szkołach doktorskich UW, po ukończeniu I roku kształcenia, mogą ubiegać się o zwiększenie stypendium doktoranckiego.

Warunkiem przyznania zwiększenia stypendium jest uzyskanie w roku akademickim 2023/2024 co najmniej jednego z następujących osiągnięć naukowych:

1. przyjęcie do druku artykułu naukowego w czasopiśmie z listy ministerialnej albo znajdującego się w bazie SCOPUS albo w recenzowanych materiałach pokonferencyjnych;
  2. przyjęcie do druku monografii lub rozdziału w monografii w wydawnictwie z listy ministerialnej;
  3. wygłoszenie referatu na konferencji naukowej, niebędącej częścią programu kształcenia w szkole doktorskiej Uniwersytetu Warszawskiego;
  4. uzyskanie patentu związanego z badaniami prowadzonymi w ramach projektu doktorskiego;
  5. złożenie wniosku o grant zewnętrzny, który pozytywnie przeszedł ocenę formalną;
  6. realizacja aktywności naukowej, dla której wnioski ze środków programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” przeznaczonego dla doktorantów przechodzą ocenę merytoryczną.

Wnioski należy przesłać za pomocą elektronicznej poczty uniwersyteckiej elektronicznie do 31.10.2024 roku na adres:

SDNH: phd.nh@uw.edu.pl
SDNS: phd.ns@uw.edu.pl
SDNSP: phd.sdnsp@uw.edu.pl
MSD: szkola.m@uw.edu.pl

Wysokość stypendium zostanie ogłoszona po rozpatrzeniu wniosków. Stypendium zostanie wypłacone w grudniu 2024. Budżet na wypłatę stypendiów to 2,2 mln zł.

Więcej informacji

Zarządzenie w sprawie wprowadzenia Regulaminu zwiększenia stypendium doktoranckiego dla doktorantów kształcących się w szkołach doktorskich Uniwersytetu Warszawskiego

Wzór wniosku

Kliknij, aby pobrać

Hej! Oceń jakość naszego wpisu:

Kliknij w gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów

Dziękujemy!

Twoja opinia pozwoli nam tworzyć lepsze treści.

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?