Mam miejsce w domu studenta i co dalej? – rok akademicki 2023/24

Kategoria: Akademik

Zakończyła się już I tura przyznania miejsc w akademikach (dedykowanej obecnym studentom i doktorantom) – wynik są już widoczne w komentarzu do wniosku w USOSweb (dotyczy kompletnych wniosków złożonych na minimum 14 dni przed końcem tury, które uzyskały status “gotowy do rozpatrzenia”).

Miejsca przyznawane były za pomocą algorytmu (Jak można uzyskać miejsce w domu studenta?), który brał pod uwagę wszystkie uzyskane przez danego studenta lub doktoranta punkty.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie zakwaterowaniem, mając na względzie racjonalne wykorzystanie bazy miejsc, Rektor po zasięgnięciu opinii Zarządu Samorządu Studentów ustalił próg dochodowy, który w obecnej turze wyniósł: 4000 zł. Oznacza to, że osoby które miały wyższy dochód nie otrzymały miejsca w tej turze i mogą ubiegać się o ponowne rozpatrzenie wniosku.

Dostałem/am miejsce!

[Jestem zadowolony/a z przyznanego akademika…]

Gratulujemy! Większość z Was otrzymała akademik, który wybrała jako pierwszy lub drugi na liście preferencji. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku nie musicie podejmować żadnych dodatkowych działań, pozostaje jedynie odliczać dni do rozpoczęcia kwaterunku.

[Nie dostałem/łam miejsca w akademiku, w którym chciałem/am…]

Bardzo nam przykro. Możesz skorzystać z giełdy wymiany miejsc, która będzie aktywna w dniach 25 lipca – 17 września 2023 r. Giełdę znajdziesz w tym samym miejscu w USOSweb, gdzie znajduje się m.in. wniosek o przyznanie miejsca w domu studenta. Sposób działania giełdy jest bardzo prosty, przykładowo: jeżeli chcesz zamienić miejsce w DS3 na miejsce w DS5 w giełdzie musi wziąć udział osoba, która otrzymała miejsce w DS5 i chce zamieszkać w DS3

Ważne! Giełda działa w pełni automatycznie, Biuro ds. Pomocy Materialnej nie dokonuje zamian miejsc.

[Chcę zrezygnować z przyznanego miejsca…]

W takim wypadku prosimy o niezwłoczną informację o rezygnacji na adres bpm@uw.edu.pl, dzięki temu będziemy mogli przyznać niewykorzystane miejsce innej osobie.

[Kolejny krok – kwaterunek!]

Od 18 września rozpoczyna się kwaterunek. Jeżeli w akademiku chcesz zamieszkać wcześniej skontaktuj się z danym domem studenta, aby upewnić się, że jest to możliwe.

W celu zakwaterowania zgłoś się do domu studenta, w którym otrzymałeś/aś miejsce, pamiętaj żeby mieć przy sobie 2 zdjęcia, dokument tożsamości oraz kaucję w gotówce (w wysokości opłaty za 1. miesiąc). Szczegółowe opłaty za dane miejsce, w danym Domu studenta zawarte są w załączniku do postanowieniu nr 11 Rektora UW z 19 lipca 2023 r. Zakwaterowanie możliwe jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-14:00, jeśli jednak Twój przyjazd przypada na inne godziny, koniecznie poinformuj o tym, odpowiednio wcześniej, administrację akademika.
Kwaterowanie zakończy się
2 października. Brak zakwaterowania do tego dnia będzie oznaczał rezygnację z miejsca i jego utratę. Od 3 października niewykorzystane miejsca będą przekazywane osobom, które zapiszą się na listę rezerwową. Lista zostanie uruchomiona w późniejszym terminie.

Zastanawia Cię, co dostaniesz podczas kwaterunku, jaki jest dokładny adres akademika i ile kosztuje zakwaterowanie? Zajrzyj do naszej zakładki dot. akademików i przekonaj się sam/a.

Nie otrzymałem/am miejsca.

Bardzo nam przykro, że nie uzyskałeś/łaś miejsca w akademiku – w takim wypadku istnieje możliwość ponownego rozpatrzenia wniosku, w turze zaplanowanej na 15 września, żeby wziąć w niej udział należy wybrać, przy wniosku, opcję Przekaż do ponownego rozpatrzenia. Warto pamiętać, że w kolejnych turach także może być ustanowiony próg dochodu i/lub próg odległości, ponadto w każdej turze liczba wolnych miejsc jest mniejsza.

Hej! Oceń jakość naszego wpisu:

Kliknij w gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów

Dziękujemy!

Twoja opinia pozwoli nam tworzyć lepsze treści.

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?