Wszystko co musisz wiedzieć o Stypendium Ministra – rok akademicki 2023/2024

Kategoria: Stypendium ministra

1 października zostanie uruchomiona możliwość ubiegania się o Stypendium Ministra dla studentów za znaczące osiągnięcia. W roku akademickim 2023/2024 studenci i studentki Uniwersytetu Warszawskiego mogą zgłaszać się z prośbą o wnioskowanie do 16 października. Jest to termin nieprzekraczalny. Wnioskowanie odbywa się wyłącznie przez portal “Obsługa Strumieni Finansowania” (OSF), do którego dostęp na Uniwersytecie Warszawskim przydziela nasze biuro.

Konta i wnioski w systemie OSF będą tworzone od 2 października, ale już teraz zainteresowane osoby mogą zgłosić chęć udziału w tegorocznej edycji na adres: bpm@uw.edu.pl wraz z informacjami:

• imię i nazwisko,
  • numer albumu (indeksu),
  • pełna nazwa jednostki w ramach której będą wnioskować o powyższe Stypendium,
  • login w systemie OSF (jeśli posiadasz aktywny dostęp do konta OSF w ramach ubiegania się o Stypendium Ministra w poprzednich latach).

Po zalogowaniu się do konta należy uzupełnić wniosek, który zostanie założony przez koordynatora z naszego biura. Wszelkie informacje o tym jak uzupełnić wniosek zostaną przekazane w mailu zwrotnym.

Uwaga! Nie należy tworzyć nowego wniosku, ponieważ nie będzie on widoczny dla koordynatora i nie weźmie udziału we wnioskowaniu o Stypendium Ministra. Jeśli posiadasz już konto w OSF stworzone w ramach Stypendium Ministra, to napisz do nas maila z podaniem powyższych informacji.

[Harmonogram wnioskowania o Stypendium Ministra w roku akademickim 2023/2024]

• 1 października: Rozpoczęcie wnioskowania o Stypendium Ministra. Dzień później (poniedziałek) rozpocznie się tworzenie kont i wniosków w portalu OSF.
  • 16 października: Zakończenie tworzenia nowych kont/wniosków w portalu OSF (do godziny 16:00 można zgłaszać się z chęcią wnioskowania o Stypendium Ministra).
  • 18 października: Koniec edycji wniosków (do tego dnia należy uzupełnić swój wniosek).
  • 18-19 października: W tych dniach wnioski będą zablokowane celem sprawdzenia ich pod względem technicznym. Jeśli będą istniały jakieś błędy, to na tym etapie zostaniesz o nich poinformowany/a i będziesz mógł/mogła wprowadzić korektę do swojego wniosku.
  • 22 października: Ostateczne zatwierdzenie wniosków i przygotowanie ich do podpisu przez JM Rektora.
  • Wnioski o przyznanie Stypendium Ministra zostaną niezwłocznie podpisane i przekazane za pośrednictwem systemu OSF do Ministerstwa Edukacji i Nauki do dnia 25 października.

Więcej informacji na temat kryteriów przyznawania stypendium i procedury znajdziesz na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki: