Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Wszystko co musisz wiedzieć o wnioskowaniu o stypendium rektora – rok akademicki 2022/2023 [AKTUALIZACJA]

[Wpis będzie aktualizowany] 

Od 3 października dostępne są już wszystkie wnioski o świadczenia obsługiwane przez nasze biuro (stypendium rektora, stypendium socjalne oraz zapomogę).

[Termin]

Aby ubiegać się o stypendium rektora musisz złożyć wniosek do 17 października. Jest to termin nieprzekraczalny! Zgodnie z ostatnimi zmianami w Regulaminie świadczeń dla studentów UW wnioski o stypendium rektora złożone po tym terminie pozostaną bez rozpoznania. Co to oznacza w praktyce? Jeżeli złożysz wniosek po 17 października nie otrzymasz decyzji, od której mógłbyś się odwołać. Ścieżka dotycząca ubiegania się stypendium rektora definitywnie zamknie się ostatniego dnia składania wniosku. Nie odkładaj więc tego na ostatnią chwilę.

[Jak złożyć wniosek?] 

Co do zasady wnioski składane są przez USOSweb. W szczególnie uzasadnionych przypadkach – np. w sytuacji błędów technicznych uniemożliwiających złożenie wniosku w formie dokumentu elektronicznego w USOSweb – wniosek wraz z udokumentowanymi osiągnięciami może zostać złożony w formie papierowej. W przypadku konieczności złożenia wniosku w formie papierowej, dokumenty należy złożyć w naszym biurze. Także w przypadku formy papierowej wiążący jest termin 17 października nie zmienia to faktu, że domyślną formą złożenia wniosku jest forma elektroniczna – przez USOSweb. Wniosek papierowy może być złożony tylko wyjątkowo (w przypadku opisanym powyżej).

Złożenie wniosku za pośrednictwem USOSweb jest bardzo proste. Po zalogowaniu się do USOSweb (centralnego, nie wydziałowego!), wybierz zakładkę dla wszystkich, następnie wnioski, a z listy wybierz ten, który chcesz wypełniać (taka sama ścieżka obowiązuje w przypadku stypendium socjalnego, stypendium rektora i zapomogi).

[Inne ważne nowości] 

Od tego roku zrezygnowaliśmy z czegoś co w budziło wiele wątpliwości – zaświadczenia dotyczące średniej w przypadku studentów, którzy zmienili kierunek w ramach UW. Jeżeli przychodzisz do nas z innej uczelni dalej musisz takie zaświadczenie dostarczyć! Zmianie uległy również zasady dotyczące przeliczania średniej z innej uczelni (więcej informacji znajdziesz tu).

[Co Cię czeka w najbliższym czasie. Garść porad] 

W najbliższym czasie w Twojej głowie może pojawiać się wiele pytań. Zacznij od zapoznania się z informacjami w naszej zakładce stypendium rektora. Tam znajdziesz wiele przydatnych informacji i odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Jeżeli dalej masz wątpliwości napisz do nas maila na adres: bpm@uw.edu.pl. Pisząc do nas pamiętaj o: 

  • korzystaniu z maila w domenie UW,
  • jasnym wskazaniu czego dotyczy sprawa w tytule maila,
  • wskazaniu swojego numeru albumu. 

Prosimy o cierpliwość, staramy się odpowiadać jak najszybciej, jednak od października liczba maili, która jest do nas kierowana wzrasta lawinowo. 

Zachowaj spokój, pamiętaj, że zawsze na pewnym etapie zwrócimy się do Ciebie z informacją, że możesz złożyć zastrzeżenie do swojej średniej, czy oceny osiągnięcia. Aby usprawnić naszą pracę cierpliwie poczekaj, aż skontaktujemy się z Tobą. Zgłoszenie się wcześniej niestety najczęściej nie przyśpieszy procesu weryfikacji wniosku. 

Nie przejmuj się, jeżeli jeszcze nie widzisz swojej średniej. Jednostki pracują nad rozliczaniem roków i tworzeniem rankingów, dlatego nawet do początku listopada możesz nie widzieć swojej średniej w systemie. 

Podchodź do rankingów z pewnym dystansem. Widzimy, że niektórzy lubią analizować pojawiające się w USOSweb rankingi. Pamiętaj, że są one jedynie narzędziem pomocniczym. Nie uwzględniają np. punktów za dodatkowe osiągnięcia więc czasami nie stanowią dobrego odzwierciedlenia realnej sytuacji. 


PS Tak jak w ubiegłym roku, również w tej aktualności po 17 października opublikujemy informacje o liczbie złożonych wniosków. Informacja ta pojawi się w tym wpisie razem z ewentualnymi ważnymi informacjami na temat procesu weryfikacji wniosków. 


[AKTUALIZACJA 01.12]

Po nieco dłuższej przerwie wracamy do Państwa z garścią ważnych informacji odnośnie stypendium rektora.  

Na wstępie chcielibyśmy poinformować, iż liczba złożonych wniosków w roku akademickim 2022/2023 wyniosła 5830. Na dzień dzisiejszy liczba wniosków, która została zweryfikowana przez Koordynatorów przekroczyła 85%, a więc oznacza to, że zbliżamy się ku rozstrzygnięciu postępowania o stypendium rektora w roku akademickim 2022/2023.

Uprzejmie informujemy, że na ten moment nie znamy jeszcze konkretnej daty udostępnienia decyzji, jak również terminu wypłat, ani kwoty stypendium, niemniej jednak doręczenie decyzji oraz wypłatę stypendium przewidujemy w drugiej połowie grudnia br.

Więcej szczegółów podamy wkrótce


[AKTUALIZACJA 14.10]

Wykaz koordynatorów w jednostkach odpowiedzialnych za stypendium rektora 2022/2023:

Jednostka Osoba odpowiedzialna e-mail
Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Małgorzata Nowicka m.nowicka@mimuw.edu.pl
m.nowicka22@uw.edu.pl
Wydział Fizyki Mateusz Zduńczuk mateusz.zdunczuk@fuw.edu.pl
Wydział Chemii Joanna Keller-Perz jkperz@chem.uw.edu.pl
Wydział Geologii Magdalena Majczyno m.majczyno@uw.edu.pl
Wydział Biologii Ewa Fluks e.fluks@uw.edu.pl
Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Dorota Chojnacka-Ścisło d.chojnackas@uw.edu.pl
Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Magdalena Konkowska (brak komisji) m.konkowska@uw.edu.pl
Dorota Klugowska d.klugowska@uw.edu.pl
Wydział Prawa i Administracji Dorota Otko-Majewska dom@wpia.uw.edu.pl
Wydział Pedagogiczny Ilona Kowalak-Grabowy i.kowalak@uw.edu.pl
Wydział Nauk Ekonomicznych Małgorzata Mendygrał mendygral@wne.uw.edu.pl
Mateusz Kopyt mkopyt@wne.uw.edu.pl
Wydział Psychologii Agata Mizgalska agata.mizgalska@psych.uw.edu.pl
Wydział Zarządzania Wioletta Wnukowska WWnukowska@wz.uw.edu.pl
Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Joanna Dubel j.dubel@uw.edu.pl
Wydział Archeologii Joanna Lange-Kostrzewa j.lange@uw.edu.pl
Wydział Historii Ulyana Sharpe u.sharpe@uw.edu.pl
Victoriia Cherniak sekcja.stud.wh@uw.edu.pl
Wydział Polonistyki
Jolanta Przygocka j.d.przygocka@uw.edu.pl
Magdalena Rymwid-Mickiewicz m.mickiewicz@uw.edu.pl
Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Michał Głuszek m.gluszek@uw.edu.pl
Instytut Historii Sztuki Sylwia Wójtowicz swojtowicz@uw.edu.pl
Instytut Muzykologii Anastasiya Niakrasava a.niakrasava@uw.edu.pl
Instytut Lingwistyki Stosowanej Monika Marcinkowska student.lic.ils@uw.edu.pl
Joanna Starkowska student.ils@uw.edu.pl
Urszula Krasowska student.mgr.ils@uw.edu.pl
Katedra Rusycystyki Małgorzata Cielebąk dziennerus@uw.edu.pl
Katedra Białorutenistyki Małgorzata Cielebąk student.kb@uw.edu.pl
Katedra Ukrainistyki Sylwia Stedler-Banasiak student.ku@uw.edu.pl
Instytut Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej Paulina Stedler iksi@uw.edu.pl
Justyna Pomykała iksi.magisterskie@uw.edu.pl
Katedra Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej Sylwia Stedler-Banasiak student.ksi@uw.edu.pl
Wydział Neofilologii Joanna Dominowska j.dominowska@uw.edu.pl
Instytut Anglistyki Joanna Sokołowska j.sokolowska@uw.edu.pl
Lidia Matuszewska lidkam@uw.edu.pl
Instytut Germanistyki Ewa Janukowicz germanistyka@wn.uw.edu.pl
Instytut Romanistyki Janina Sas romanistyka@uw.edu.pl
Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Grażyna Kurzyna Grazyna.Kurzyna@adm.uw.edu.pl
Katedra Hungarystyki Urszula Grzelecka hungarystyka@uw.edu.pl
Katedra Italianistyki Magdalena Mars italianistyka.wn@uw.edu.pl
Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Joanna Rucin-Kremplewska
profilaktyka społeczna i resocjalizacja, I stopnia, stacjonarne
profilaktyka społeczna i resocjalizacja, II stopnia, niestacjonarne (zaoczne)
praca socjalna
jerucink@uw.edu.pl
Katarzyna Podgórska
profilaktyka społeczna i resocjalizacja, I stopnia, niestacjonarne zaoczne
profilaktyka społeczna i resocjalizacja, II stopnia, stacjonarne
ipsir-z@uw.edu.pl
Monika Nowakowska
kryminologia
mi.nowakowska@uw.edu.pl
Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Edyta Gruza isns-z@isns.uw.edu.pl
Wydział Socjologii Anna Osiecka-Bińkowska
socjologia I stopnia
a.osiecka@is.uw.edu.pl
Joanna Caban
socjologia II stopnia
socjologia cyfrowa
cabanj@is.uw.edu.pl
Marta Jasińska
Język i społeczeństwo
jasinskam@is.uw.edu.pl
Marta Gospodarczyk
Socjologia interwencji społecznych
m.gospodarczyk@is.uw.edu.pl
Wydział Orientalistyczny Monika Zeman m.zeman@uw.edu.pl
Anna Bengsz anna.bengsz@uw.edu.pl
Studium Europy Wschodniej Beata Smuga b.smuga2@uw.edu.pl
Wydział “Artes Liberales” Karolina Koper karolina.koper@al.uw.edu.pl
Roman Brzeziński r.brzezinski@al.uw.edu.pl
Wydział Filozofii Dominika Szkoda d.szkoda3@uw.edu.pl
Centrum Europejskie Maria Grzybowska mgrzybowska@uw.edu.pl
Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Hanna Szymanowska H.Szymanowska@icm.edu.pl
Kolegium Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych Agnieszka Sobótka ligatura@mish.uw.edu.pl
Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych Małgorzata Komorowska-Ozimek m.komorowska@fuw.edu.pl
mismap@fuw.edu.pl
Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego Grażyna Sadowska g.sadowska@uw.edu.pl
Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem Anita Piłatowicz
studia I stopnia
a.pilatowicz@uw.edu.pl
Katarzyna Sołdaczuk
studia II stopnia
k.soldaczuk@uw.edu.pl
Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej UW Marzena Górecka
studia I stopnia
m.gorecka@uw.edu.pl
Joanna Grasiewicz
studia II stopnia
j.grasiewicz@uw.edu.pl
Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) Ewa Fligiel e.fligiel@uw.edu.pl
Ośrodek Studiów Amerykańskich Aleksandra Gniadzik-Smolińska a.gniadzik-smolinska@uw.edu.pl
Agnieszka Żmijewska-Czajka aczajka@uw.edu.pl
Klaudia Zalewska kp.zalewska@uw.edu.pl