Wydłużenie okresu pobierania stypendium socjalnego i decyzje w semestrze letnim

Kategoria: Stypendium socjalne

Zgodnie z zapowiedziami Uniwersytet stara się ciągle udoskonalać system pomocy materialnej. Na początku kwietnia wprowadzono kolejną zmianę do Regulaminu świadczeń dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Od obecnego semestru letniego studenci mogą pobierać stypendium socjalne przez 10 miesięcy, a nie 9 (jak to było do tej pory). Mamy nadzieję, że ta zmiana będzie realnym wsparciem dla wszystkich osób, które pobierają to stypendium.

Dziękujemy za okazanie cierpliwości przez wszystkich, którzy złożyli wniosek o stypendium socjalne. To był ciężki miesiąc, podczas którego Biuro ds. Pomocy Materialnej przejęło wnioski o stypendium socjalne studentów niemalże wszystkich jednostek. Staramy się rozpatrzeć wszystkie wnioski tak szybko jak to możliwe.

Jeżeli złożyłeś wniosek zapoznaj się ze znaczeniem statusów wniosku:

• złożony – wniosek czeka na weryfikację, poczekaj na kontakt ze strony BPM lub koordynatora.
  • cofnięty do poprawy/cofnięty do uzupełnienia – wniosek jest w trakcie weryfikacji. Szczegółowych informacji o tym, co musi zostać poprawione lub uzupełnione znajdziesz w komentarzu w USOSweb lub w wysłanej na Twojego maila wiadomości.
  • gotowy do rozpatrzenia/rozpatrzony – decyzja jest w trakcie przygotowywania lub jest już przygotowana i wkrótce ją otrzymasz.

Jeżeli Twój wniosek na dzień 11 kwietnia posiada status rozpatrzony oraz spełniasz wszystkie kryteria otrzymasz stypendium socjalne (wraz z ew. wyrównaniem) 15 kwietnia.