Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Stypendium na Start – Rektorski Fundusz Stypendialny [AKTUALIZACJA]

Zdjęcie ilustracyjne

Kategoria: Stypendium na Start

[Wpis będzie aktualizowany]

Od roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytet Warszawski oferuje Stypendium na Start w ramach Rektorskiego Funduszu Stypendialnego. Jest on skierowany do najzdolniejszych studentów i doktorantów, którzy zostali przyjęci w danym roku akademickim na studia lub do szkoły doktorskiej.

Program przewiduje trzy typy stypendiów:

1) „Stypendium na Start dla Olimpijczyków” – przeznaczone dla studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich będących laureatami olimpiad przedmiotowych, którzy w postępowaniu rekrutacyjnym na studia uzyskali maksymalną liczbę punktów na podstawie posiadanego tytułu laureata olimpiady przedmiotowej.

2) „Stypendium na Start dla Sportowców” – przeznaczone dla studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich oraz doktorantów pierwszego roku kształcenia w szkole doktorskiej, będących wybitnymi sportowcami posiadającymi status medalisty Mistrzostw Polski lub finalisty Olimpiad, Mistrzostw Świata lub Europy, a także w przypadku studentów – mających prawo do uzyskania stypendium rektora w roku akademickim, w którym ubiegają się o „Stypendium na Start”.

3) „Stypendium na Start dla Doktorantów” – przeznaczone dla doktorantów pierwszego roku kształcenia w szkole doktorskiej, którzy osiągnęli w postępowaniu rekrutacyjnym wynik punktowy znajdujący się w 20% najwyższych wyników w danej dyscyplinie lub w ramach programu kształcenia w danej szkole doktorskiej.

Jak wnioskować?

Osoby chcące ubiegać się o stypendium muszą wypełnić wniosek, a następnie dostarczyć (wraz z załącznikami potwierdzającymi dane osiągnięcie – wyjątek stanowią osoby ubiegające się o Stypendium na Start dla Doktorantów) do Biura ds. Pomocy Materialnej do dnia 10 lutego 2023 r. Wniosek można dostarczyć:

  • osobiście w siedzibie biura (codziennie);
  • za pośrednictwem Kancelarii Ogólnej (Budynek Auditorium Maximum na Kampusie Głównym UW, pok. 2, pon-pt: 8.00-14.30; z dopiskiem Biuro ds. Pomocy Materialnej);
  • wysyłając list pocztą tradycyjną (list musi dotrzeć do 6 lutego);
  • za pośrednictwem systemu ePUAP;
  • mailowo (opcja dopuszczalna tylko w przypadku wniosku podpisanego elektronicznie).

Wnioski złożone po terminie pozostają bez rozpatrzenia.

Ile wynosi stypendium?

Kwota stypendium zostanie opublikowana po zakończeniu etapu składania wniosków. Stypendium przyznawane jest na 12 miesięcy i wypłacone zostanie jednorazowo w ciągu 30 dni od dnia przyznania.

W przypadku pytań napisz na adres: bpm@uw.edu.pl. Nie zwlekaj!

Więcej informacji


[AKTUALIZACJA 10.02]

Uwaga: Wnioskowanie dla osób rekrutujących się na studia II stopnia na semestr letni będzie trwało w dniach 27.02-13.03.

[AKTUALIZACJA 26.04]

Decyzją JM Rektora Alojzego Z. Nowaka Stypendium na Start w roku akademickim 2022/2023 wyniesie:

  • w przypadku Stypendium na Start dla Olimpijczyków – 12 000 zł netto,
  • w przypadku Stypendium na Start dla Sportowców – 12 000 zł netto,
  • w przypadku Stypendium na Start dla Doktorantów – 18 000 zł netto.

Łączna liczba laureatów i laureatek wyniosła 171 osób. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

[AKTUALIZACJA 15.05]

Hej! Oceń jakość naszego wpisu:

Kliknij w gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów

Dziękujemy!

Twoja opinia pozwoli nam tworzyć lepsze treści.

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?